ЗАПИТАННЯ та відповіді по музичній олімпіаді
Загальні запитання
Музична олімпіада проводиться щорічно один раз на рік: восени.
Музична олімпіада проводиться в концертних залах м. Києва.
Змагання учасників інструментального олімпійського конкурсу, вокального олімпійського конкурсу та хорової олімпіади проходять у два тури. Змагання учасників олімпійського конкурсу “З оркестром”, олімпійського конкурсу диригентів, олімпійського конкурсу композиторів і музично-теоретичної олімпіади проходять в один тур.
Умови участі
У музичній олімпіаді можуть брати участь українські та зарубіжні музиканти.
Неповнолітні учасники допускаються до музичної олімпіаді тільки в присутності супроводжуючих осіб, які гарантують їх безпеку і несуть за них повну відповідальність.
Номінації
Учасник може змагатися в декількох номінаціях, а також в одній номінації виконавського олімпійського конкурсу з унікальними наборами програм за умови подачі окремих заявок і оплати внеску за кожну заявку.
Репертуар
Заявка
Заявка може бути заповнена тільки українською або англійською мовами (для зарубіжних учасників).
До складу ансамблів (від 5 до 19 учасників) дозволяється вводити одного ілюстратора. До складу капел, хорів і оркестрів дозволяється вводити до двох ілюстраторів.
Оргкомітет повинен отримати заявку не пізніше, ніж за 12 діб до дати відкриття музичної олімпіади.
Фонограма “мінус” повинна бути обов’язково надіслана заздалегідь разом із заявкою.
Так. При цьому, музична програма учасника, зазначена в заявці, не може бути змінена пізніше, ніж за 12 діб до дати відкриття музичної олімпіади.
Фінанси
Учасник повинен сплатити благодійний внесок на банківські реквізити, зазначені тут.
Внесок необхідно сплатити не пізніше, ніж за 12 діб до дати відкриття музичної олімпіади.
Ні. Внески учасників не повертаються.
Учасники музичної олімпіади самі оплачують проїзд, проживання та харчування.
Журі
Склад журі публікується на сайті напередодні початку проведення музичної олімпіади.
Так. Журі в ході музичної олімпіади може прийняти рішення про зміну порядку виступів учасників в зв’язку з їх хворобою або іншими форс-мажорними обставинами.
Так. Журі має право прийняти рішення про припинення виступу учасника до завершення виконання програми, в тому числі, якщо учасник перевищує відведений час.
У виконавських олімпійських конкурсах журі виставляє оцінки відкритим голосуванням відразу після виступу учасника. У музично-теоретичній олімпіаді – закритим голосуванням.
Так. Журі залишає за собою право не присуджувати всі призові місця.
Ні. Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Призы
Звання “Гран-Прі” в групі номінацій може бути присуджено лише одному учаснику. Якщо учасники показують однаковий результат в “Рейтингу групи номінацій”, право вирішального голосу з присудження Гран-Прі має Почесний Голова журі або Голова журі групи номінацій, що його заміщає. Звання лауреата/дипломанта присуджуються всім учасникам в разі, якщо вони набирають однакову кількість балів у своїй номінації і певній віковій категорії.
Порядок проведення Олімпіади
Змагання учасників виконавських олімпійських конкурсів проводяться публічно. Змагання учасників музично-теоретичної олімпіади проводяться в закритому режимі.
Солісти повинні виконувати конкурсну програму напам’ять. Учасники ансамблів/капел/оркестрів/хорів можуть виконувати конкурсну програму напам’ять або по нотах.
- Учасникам заборонено в період проведення музичної олімпіади контактувати безпосередньо або через представників з ким-небудь з членів журі з питань, що стосуються проведення музичної олімпіади. Порушення цього пункту положення може привести до дискваліфікації учасника.
- Учасникам або їх представникам заборонено оскаржувати і вимагати перегляду результатів музичної олімпіади. Порушення цього пункту положення може привести до дискваліфікації учасника.
- Учасникам виконавських олімпійських конкурсів або їх представникам заборонено запрошувати до складу ансамблю/капели/хору/оркестру ілюстраторів, які виконують провідну партію.
- Учасникам виконавських олімпійських конкурсів заборонено під час виступу використовувати фонограму “плюс”, а також фонограму, в якій бек-вокал дублює партію соліста.
- Учасникам виконавських олімпійських конкурсів заборонено під час виступу без дозволу оргкомітету використовувати свої мікрофони.
У фінальних турах музичної олімпіади журі визначає лауреатів, дипломантів та 15 володарів Гран-Прі в групах номінацій. А також переможців в загальнокомандних заліках серед педагогів, концертмейстерів і навчальних закладів.