Перша Всеукраїнська музична олімпіада 1931 року
Перша Всеукраїнська музична олімпіада відбулася з 1 по 4 травня 1931 року у місті Харкові – на той час столиці України. Організатором олімпіади виступив Наркомос України (сучасне Міністерство освіти). У змаганнях взяли участь понад 60 професійних і самодіяльних колективів та понад 2 тисяч виконавців.
Музична олімпіада проходила у декілька етапів. Попередні відбіркові змагання пройшли у селах, районах та містах. Особливість олімпіади також полягала в тому, що самодіяльні колективи та професійні виконавці змагалися окремо, не залежно один від одного, можна сказати, в різних дивізіонах.
В журі в “хоровій секції” працювали такі видатні діячі як: М. Вериківський, Н. Городовенко (на той час керівник Державної Капели “Думка”), головою журі “хорової секції” був В. Зубравський. В “секції струнних оркестрів” головою журі працював Смекалкін, а у складі журі були такі музиканти: Гайдамака, Комаренко (керівник оркестру народних інструментів), Я. Розенштейн – керівник Симфонічного оркестру Українського Радіо-центру (нині – Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України) та інші.
В секції духових оркестрів – Голова журі Гандельман, у складі журі: Драненко, Овчаренко, Білокопитов та інші. Також в один з днів проведення музичної олімпіади професор І. Браудо прочитав лекцію на музичну тематику.
Обов’язковим твором для виконання для професійних духових оркестрів було оголошено гімн Музичної олімпіади – “Урочистий марш” Б. Лятошинського.
Цікавий факт, при відкритті олімпіади був проведений святковий концерт, присвячений 10-річчю Державної Капели “Думка”.
Серед переможців олімпіади було зазначено Полтавську капелу (нині – Національна заслужена капела бандуристів України). Полтавська капела отримала Першу премію олімпіади.